FAQ

Czas palenia świecy zapachowej ma istotny wpływ na to, jak świeca będzie się wypalać i jak szybko i efektywnie zapach rozejdzie się po pomieszczeniu. Jeśli zależy Ci na wypełnieniu całego pomieszczenia zapachem, pamiętaj o prostej zasadzie – pal świecę zapachową jednorazowo tak długo, aby wosk rozpuścił się na całej górnej powierzchni naczynia, czyli ok. 1-2 godzin.

Stosując się do tej reguły zapewnisz sobie nie tylko optymalny wyrzut zapachu ze świecy, ale też unikniesz nieprzyjemnego zjawiska tunelowania świecy, czyli sytuacji, w której świeca wypala się tylko w środku, a przy ściankach naczynia pozostaje warstwa nierozpuszczonego wosku.

Każdy szanowany producent świec zapachowych zaleca zakończenie palenia świecy, gdy zostanie na dnie od 1 do 2  centymetrów nierozpuszczonego wosku. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, aby nie uszkodzić  powierzchni  na której świeca się znajduje. Stad też zaleca się stosowanie podkładek pod świece.

Wosk zostający na ściankach naczynia to najczęstrza przypadłość. Pamiętaj, aby stosować się do najważniejszej zasady przy pierwszym paleniu – pal świecę jednorazowo minimum tak długo, aby wosk rozpuścił się w całym naczyniu i wokół ścianek nie pozostało ani trochę wosku. 

Minimalny zalecany czas palenia świecy naturalnej jest krótszy niż świecy parafinowej – średnio dla świec sojowych jest to od 1 do 2,5 godziny, zaś dla świec zrobionych z parafiny od 3 do 4 godzin. Podane czasy są jednak orientacyjne, gdyż wpływ na nie ma np. temperatura panująca w pomieszczeniu. Jeśli stosujesz się do podanej zasady i świeca nadal tuneluje, być może problemem jest złe dobranie knota.

Świecę zapachową należy wybierać zależnie od wielkości pomieszczenia, w której ma być palona. W sklepie dla ułatwienia wyboru umieszczone zostały orientacyjne parametry, które pomagają dobrać świecę do małych pomieszczeń, średnich pomieszczeń i dużych przestrzeni.

Dlaczego jest to takie ważne? Od wielkości świecy zależy wyrzutu zapachu  w pomieszczeniu – dlatego wkładając najmniejszą świecę o poj. 30 ml do pomieszczenia np. 40 m2 możemy nie odczuwać optymalnej intensywności zapachu. Oczywiście, część z nas preferuje delikatniejszy zapach nawet w większym pokoju i odwrotnie – niektórzy uwielbiają mocny aromat w małej przestrzeni, jednak te proste wskazówki ułatwią nam wybór.

Jak używać: Zapal świecę, poczekaj aż wosk rozpuści się na całej powierzchni (po brzegi naczynia). Zgaś świecę. Odczekaj 2- 5 minut. Rozgrzany wosk nanieś na ciało i delikatnie masuj.

Zalety: terapeutyczne: uspokajajace, przeciwlękowe i antydepresyjne

Świeca zostawia na ciele przyjemny filtr, który regeneryje, odżywia i wygładza skórę.
Ze względu na swój ekologiczny sład (masło shea, olej kokosowy, najwyższej jakości wosk sojowy i olejki eteryczne) stosowanie świecy wykonanej w mojej pracowni jest zupełnie bezpieczne i uzależniające nawet dla osób posiadających wrażliwą skórę (sama do nich należę). Po wykonaniu wielu testów na sobie i klientach nie stwierdzono do tej pory reakcji alergicznej na świece do masażu.

Oczywiście. Należy usunąć blaszkę z końcówką knota, umyć naczynie w ciepłej wodzie z resztek wosku i wytrzeć delikatnie do sucha. Proszę uważać na namalowany motyw umieszczony na świecy. Zbyt mocne pocieranie może spowodować jego naruszenie.

Obrazek na szkle jest zabezpieczony przed uszkodzeniami specjalnym werniksem, jednak zbyt mocne wycieranie może go niestety zniszczyć. Po wykonaniu powyższych czynności pomalowane naczynie szklane mozna wykorzystać, jako element dekoracyjny pomieszczenia (wazon na kwiaty), do celów użytkowych, jako szklanka do napojów lub osłonka na kwiaty doniczkowe. Wszystko zależy od wyobraźni.

faq świec sojowych